Friday Facts #1 - První Zápisy blog

Odeslal jelinekp v Pá, 01/19/2018 - 00:00 *
Projekt

Hello world!

Ahoj všichni!
Jelikož mám hrózně moc volného času, rozhodl jsem se, že budu v pátky psát kratičký blog o životě Zápisů. Jestli teda bude můj blog aspoň někdo číst. Pokud jo, tak tu za chvíli bude nespočet velmi ehm užitečných příspěvků.

Jak to všechno začalo...
Pojďme začít s fakty. Zápisy vznikly (jako většina úžasných věcí) náhodou. Jistě znáte ten pocit, když si zapomenete sešit nebo ještě lépe ztratíte. Zápis ze Občanské výchovy jsem díky tomu psal na různé útržky papíru nebo do jiných sešitů. Také vám jistě došlo, že to bylo naprd - nedalo se z toho učit. Proto mě v únoru 2016 napadla myšlenka mobilního telefonu jako zařízení pro psaní zápisu. Již od začátku jsem využíval aplikace Dokumenty Google (mající dobré zkušenosti s jejím používáním - proklamovaný Office 365 mě moc nenadchnul). 

Zápis se automaticky ukládal na můj Google účet a hned jsem ho odevšud přehledně viděl a navíc jsem zápis nasil stále v kapse. Brzy přibyly další předměty a já se rozhodl, že nebudu sdílet zápisy přímo v aplikaci Dokumenty a vypustím je veřejně. S nadšením jsem začal budovat demo stránky Zápisy, které z počátku vypadalo dost úsměvně (nutno podotknout, že jsem stránku vyvářel úplně od základů). A takhle to vypadalo :D

prvni zapisy

Brzy jsem kód nahrál na GitHub (github.com/jelinekp/zapisy) a umožnil tak Markaosovi stránku zásadně vylepšit ;). 

github contributions

Jak můžete vidět, k dnešnímu dni má Marek napsáno 4736 řádků kódu a to se nepočítá mobilní aplikace, která jich má ještě víc. Ačkoli ze začátku jsem byl velmi aktivní (učil jsem se, co je to GitHub :D), většina funkcí zápisů je dílem Marka.

A to je pro dnešek vše. Dávejte mi dotazy a další nápady, možná tu budou zodpovězeny respektive uvedeny ;)