Friday Facts #2 - Redesign Zápisů?

Odeslal jelinekp v Pá, 01/26/2018 - 00:00 *
Projekt

Ahoj,
již delší dobu se snažím realizovat nápad na rozdělení položek zápisů do kategorií a seřadit je podle abecedy. Minulý víkend jsem na tom pracoval, ale výsledek bohužel nevypadá po designové stránce zrovna dvakrát pěkně. Nicméně si myslím, že je to pouze síla zvyku a nové rozvržení pomůže ke snadnější orientaci. Sami se můžete podívat na demo: zapisy.markaos.cz/index.html.

reorganizace zápisy

Návrh vznikl na papíře, překvapivě :D. Zvažoval jsem i celkovou změnu designu zápisů včetně změny barvy. To se mi ale moc nechce :D a mám to rád tak jak to je ;).

Změny v mobilní aplikaci:
Nyní je pro přidávání písemek nutné přihlášení v sekci "nastavení". Pro přihlašovací údaje kontaktujte mě nebo Marka. Nyní už nebudou žádné troll písemky :D. Viz. níže :D

zápisy troll

Biologie
V zápise do biologie jsou vloženy odkazy na námi upravované materiály od paní profesorky Heřmanové, doufám, že z biologie budou samé dobré známky ;). V zápise z biologie (a nejen z biologie) si také nemůžete nevšimnout množství červených podtržítek pod pravopisně správnými slovy - je to neblahá vlastnost Google Docs - slabý slovník. Nechápu, proč s tím nic nedělají, slovník v mobilní klávesnici od Googlu je super. Jediné řešení tohoto (pro někoho palčivého) problému je slova odklikat "ignorovat" nebo přidat do vlastního uživatelského slovníku.

Statistiky...
V závěrečné části příspěvku představím dychtivému čtenáři velmi zajímavé statistiky (uznejte, že bez jejich znalosti nelze žít). Začněme celkovou návštěvností zápisů:

Zápisy markaos statistiky leden 2018Jak můžete vidět, za chvíli to budou dva roky od prvního spuštění webové stránky. Na grafu (hlavně modrá) lze vidět skromné začátky, poté prázdniny, pokles o Vánocích, "Markovy pokusy" v lednu, lyžák a jarňáky v únoru, atd... Zelená značí používanost mobilní aplikace (toto měření jsme zapnuli až teď v prosinci). Přes mobilní aplikaci teď už máme více návštěv než z počítačů. Kdo by ještě aplikaci neměl, stahujte zde (Android).

Pokud by vás jakoby tak teoreticky úplně jako docela prostě vlastně možná zajímalo, na který zápis se nejvíc kliká, tak možná příště ;)